Ve svém výsledném přepracování jsem nakonec upustila od možného nápadu sandwichové stavbičky a zvolila jsem úpravu střechy úplně jinou, naopak šikmou. Spací prostor nad toaletou tak nevyčnívá pod stříškou samostatnou, a celá pracovna má celistvější vzhled.
Konečný dojem stavby jsem dotvořila tím, že jsem vyladila chyby a rozměry oken a vnitřních prostor harmoničtěji tak, že "místnost" pro soustředění na práci i "místnost" pro relaxaci a přijetí hosta mají každá rozlohu 2,5x2,5m. Koupelna je oproti nim přesně poloviční. Rozměry oken jsou kombinacemi 0,5m a 1m a jejich odstupňování vychází z funkčního uspořádání místností - tedy v části pro relaxaci největší (spisovatel může pohodlně sedět na křesílku, pít čaj a vyhlížet do krajiny Jeleního příkopu :) ), v pracovní části je o něco menší aby nebylo rušivé, na toaletě pochopitelně už jen nejužší.
Vnitřní vybavení v základu počítá se záchodem, umyvadlem, postelí v patře, psacím stolem, knihovnou (přilepenou na dělící příčku) a dvěma křesílky ve vstupní části.
Zbytečně protáhlou terasu jen opět zmenšila a překlenula stříškou ve stejném sklonu jako střecha samotná, jen v opačném směru.
Po dlouhé cestě tedy došla podoba pracovny pro spisovatele do závěrečné fáze.
pěkný. ke stříšce nad terasou: copak je asi tak nese?? zkuste použít konstrukční princip, který už tam jednou máte... db
OdpovědětVymazata ještě ke grafice: je to hezké, ale jednou je černá barva konstrukcí v řezu a jednou jen stínem na střeše. Zkuste to nějak odlišit, aby fasády nevypadaly jako řezy...
OdpovědětVymazatA jestli je ke vstupu venku mostek nebo "teráska", bylo by fajn vidět ji v půdoryse, pěkně to bude hrát s teráskou z druhé strany..
JINAK ALE TA DISPOZICE JE NÁDHERNÁ...
db